Jak łatwo odnowić łazienkę? Czyli jak przykleić tapetę na kafelki

Przeciągający się remont, głośne działanie urządzeń, niemożliwość korzystania z części mieszkania – to właśnie z tym zazwyczaj kojarzy się chęć odświeżenia wyglądu łazienki. Niestety, czasami pomimo chęci rezygnujemy z tego zamiaru przez fakt, że związane jest z tym wiele niedogodności. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy remont musi się wiązać z tego typu wadami. Bez problemu można bowiem zmienić nie do poznania wygląd danego pomieszczenia, bez zbytnią ingerencję w jego faktyczny stan.

Odnowienie ścian w łazience

Częstą przyczyną, przez którą remont nie dochodzi do skutku jest uświadomienie sobie konieczności kucia położonych wcześniej kafelek. Bez wątpienia nie jest to najprzyjemniejszy proces. Warto więc zastanowić się nad zastosowaniem metod, które pozwolą go uniknąć. Odnowienie ścian nie musi się bowiem z tym wiązać. Wystarczy, że zdecydujemy się na jedno z dwóch prostych rozwiązań, aby szybko móc cieszyć się odmienionym wnętrzem łazienki.

– Przemalowanie farbą

Niestety, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego jak istotną kwestię odgrywają w naszym życiu kolory. Przede wszystkim jednak to właśnie ten aspekt potrafi odmienić pomieszczenie nie do poznania. Przemalowanie samych ścian pozwala uzyskać niesamowity efekt tanim kosztem. Decydując się na to rozwiązanie należy pamiętać o tym, aby kafelki były przed malowaniem dobrze oczyszczone. Należy również użyć odpowiedniego podkładu oraz farby, aby efekt się utrzymał.

– Nałożenie tapety czyli jak przykleić tapetę na kafelki

Drugą możliwością szybkiej odmiany łazienki bez konieczności kucia ścian jest wybór tapety. Wiele osób jednak nie wie jak przykleić tapetę na kafelki, a nawet czy jest to w ogóle możliwe. Rozwiązanie takie wymaga doboru odpowiedniego kleju oraz tapety. Im jest ona cięższa, tym bardziej gęsty powinien być klej. Szczególną uwagę należy jednak przyłożyć do wyboru odpowiedniej tapety. Powinna ona być przede wszystkim odporna na wilgoć, aby wytrzymała w warunkach łazienkowych. Przed jej nałożeniem bezpośrednio na kafelki należy oczyścić ścianę. Podłoże pod tapetę powinno być suche oraz gładkie.

 

Author: doskonale-wnetrza.com.pl