Najbardziej niezwykły rodzaj oświetlenia? Lampy podłogowe! Oto dlaczego…

Lampy podłogowe to sprawdzony sposób na rozświetlenie wnętrza, zbudowanie w nim nastrojowego klimatu i wzbogacenie go o stylowy dodatek – natychmiast, bez żadnych prac montażowych. Poznaj wszystkie zalety tego najbardziej niezwykłego (naszym zdaniem) rodzaju oświetlenia.

Lampy podłogowe są mobilne

Tym, co odróżnia oświetlenie podłogowe od żyrandoli czy kinkietów, jest możliwość natychmiastowego korzystania z urządzenia – bez prac remontowych czy ingerencji w instalację elektryczną. Gdy lampa przestanie pełnić swoją rolę w danym miejscu albo uznasz, że gdzieś indziej sprawdzi się lepiej, po prostu ją przeniesiesz po wyciągnięciu wtyczki. Nigdzie nie zostaną nieestetyczne dziury. To ważne, jeśli lubisz od czasu do czasu fundować swojemu M gruntowną metamorfozę.

Lampy podłogowe są energooszczędne

Oczywiście zakładając, że Twój wybór padnie na innowacyjne lampy podłogowe zasilane LEDami. Oświetlenie LED jest energooszczędne i długowieczne, a do tego emituje wyrazisty, ale przyjazny dla oczu blask.

Lampy podłogowe są wszechstronne

Lampy podłogowe wykorzystasz w praktycznie każdym pomieszczeniu: w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, przedpokoju czy domowym gabinecie. Podobnie nieograniczone są możliwości zlokalizowania lampy we wnętrzu. W salonie oświetlenie podłogowe zwykle towarzyszy meblom wypoczynkowym. Może być też ustawione przy telewizorze dla komfortu oglądania filmów po zmroku. Tworzy idealny duet z wygodnym fotelem w kąciku czytelniczym. W sypialni lampa podłogowa zazwyczaj stoi przy łóżku, roztaczając atmosferę bezpieczeństwa i zmysłowości oraz emitując światło ułatwiające czytanie przed snem. W mniejszych pomieszczeniach można wstawić lampę podłogową do rogu pokoju, by rzucała światło ku górze, co pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Warto wówczas wybrać model o smukłej, prostej konstrukcji.

Lampy podłogowe są kreatorami nastroju

Lampy podłogowe służą do budowania przytulnego, intymnego, romantycznego klimatu. Najlepiej radzą sobie z tym zadaniem modele, które generują subtelne, rozproszone światło o ciepłej barwie, np. z ciemnymi, zabudowanymi abażurami, metalowymi kloszami ze złotym wnętrzem albo z pojedynczymi, małymi punktami świetlnymi. Wrażenie przytulności potęguje użycie naturalnych materiałów i zastosowanie jasnej kolorystyki.

Lampy podłogowe są użyteczną dekoracją

Lampy podłogowe potrafią całkowicie odświeżyć wygląd pomieszczenia lub ożywić pusty kąt. Możesz wówczas zdecydować się na model o wyrazistym designie, np. dużą, metalową lampę z kloszem na długim wysięgniku albo efektowny, drewniany trójnóg. Jeśli w urządzanym wnętrzu nie masz zbyt wiele miejsca na przedmioty o wyłącznie dekoracyjnym charakterze, modna lampa podłogowa stanie się ich użyteczną ozdobą. Zresztą niektóre style aranżacyjne, np. minimalistyczny, nie lubią dekoracji, które nie mają zastosowania praktycznego. Istnieją modele podłogowe, które posiadają wbudowany mały stoliczek, na który możesz odłożyć czytaną książkę czy pilota. Przestrzenie w rozmiarze XS kochają takie wielofunkcyjne wyposażenie.

 

Author: doskonale-wnetrza.com.pl