Plafony sufitowe i kinkiety – gdzie na nie postawić?

Żyjemy w wygodnych czasach, gdy dostęp do produktów jest niemal nieograniczony. Również oświetlenie dzisiaj przyjmuje bardzo liczne formy i w zasadzie nie ma osoby, która nie znalazłaby czegoś dla siebie. Jednocześnie wciąż można zauważyć, że wybieramy raczej rozwiązania standardowe – w domach i mieszkaniach wciąż królują przede wszystkim lampy wiszące i podłogowe. Warto natomiast zauważyć, że równie interesujące mogą być te mniej oczywiste plafony sufitowe czy kinkiety. Okazuje się, że niektóre z nich zupełnie odmieniają nasze wnętrza. Gdzie się sprawdzą?

Plafony sufitowe i kinkiety stanowią przede wszystkim uzupełnienie lamp wiszących. Okazuje się jednak, że niekiedy całkiem skutecznie je zastępują. Musisz tylko dokładnie przeanalizować to, jakim metrażem dysponujesz i jaki efekt cię interesuje. Na pewno warto stawiać na różne źródła światła w mieszkaniu. Dzięki temu cechuje je ciepła atmosfera, ale również rośnie jego funkcjonalność. Podpowiadamy więc, gdzie sprawdzą się kinkiety i często niedoceniane przez użytkowników plafony sufitowe.

Kinkiety – doskonałe do gabinetu

Kinkiety do gabinetu to doskonałe uzupełnienie dla oświetlenia głównego. Okazuje się jednak, że w przestrzeni, w której pracujesz, mogą je również z powodzeniem zastąpić. Staną się nie tylko wsparciem dla ciebie przy pracy, ale jednocześnie zbudują odpowiedni nastrój, który wpłynie pozytywnie na twoją efektywność. To szczególnie ważne, gdy musisz pracować w ramach nadgodzin czy w weekendy, gdy twoi znajomi mają wolne. Dobrze dopasowane kinkiety wpłyną korzystnie na walory estetyczne gabinetu i sprawią, że nabierze charakteru.

Oświetlenie w gabinecie musi być jednak przede wszystkim praktyczne. Pamiętaj, że to twoje miejsce pracy, gdzie musisz się skupić i wszystko dobrze widzieć. Dlatego właśnie warto postawić na nowoczesne lampy czylikinkiety na wysięgnikach, które pozwalają na dowolne sterowanie ramieniem. W ten sposób dopasujesz je do swoich zmieniających się w ciągu dnia potrzeb. Jednocześnie staraj się nie zapomnieć, że twoje samopoczucie w czasie pracy jest bardzo ważne. Zadbaj o wystrój pomieszczenia, w którym spędzasz często więcej niż 8 godzin dziennie. Przejrzyj dokładnie wszystkie dostępne modele – współcześnie kinkiety prezentują się naprawdę pięknie, a dostęp do niezliczonych modeli sprawia, że na pewno znajdziesz coś, co wpadnie ci w oko.

Warto podkreślić, że gabinet to nie jedyne miejsce, w którym warto postawić na kinkiety. Sprawdzą się również w salonie, gdzie dobrze jest wyznaczyć poszczególne strefy funkcjonalne. Kinkiety są doskonałym wsparciem na czas czytania książki czy przeglądania magazynów. Emitowane przez nie stonowane światło sprawia, że przestrzeń nabiera ciepłego charakteru – warto o to dbać w przestrzeni, w której spędzamy mnóstwo czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

plafony

Plafony sufitowe – nie tylko do łazienki

Płaskie lampy sufitowe od lat kojarzą się jednoznacznie – za ich przeznaczenie uznajemy łazienkę. Od pewnego czasu widać jednak delikatne kroki, by zmienić ten niezrozumiały trend. Stopniowo przekonujemy się, że plafony sufitowe są nie tylko praktyczne, ale także piękne i mogą pojawiać się w niemal wszystkich częściach mieszkania czy domu. Sprawdzają się przede wszystkim w przedpokoju, ale stanowią również interesujące rozwiązanie do sypialni. Co więcej, w niektórych domach pojawiają się również w salonie. To najważniejsze pomieszczenie, w którym spotykamy się ze znajomymi i rodziną.

Warto podkreślić, że nowoczesne plafony mogą przyjmować różne formy. Obecnie modne są z pewnością żyrandole industrialne, często wykonane z naturalnych materiałów. Odchodzimy od szkła na rzecz ponadczasowej stali nierdzewnej, ale także drewna czy tkaniny. Właśnie tego rodzaju plafony sufitowe coraz częściej pojawiają się w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, czyli salonie. To doskonałe rozwiązanie, jeśli dysponujesz niewysokimi sufitami. Mogą bowiem optycznie powiększyć przestrzeń. Zapewnią ciepłe i delikatne światło, które poprawi wygląd i atmosferę w danym pomieszczeniu.

 

Author: doskonale-wnetrza.com.pl