Kuchnia otwarta na salon może być doskonałym sposobem na optyczne powiększenie mieszkania. Dzięki takiemu układowi zyskujemy bardziej otwartą przestrzeń, co jest widoczne już od progu. Warto jednak przemyśleć kwestię tego, w jaki sposób chcemy ułożyć podłogę w tych dwóch, całkowicie różnych strefach, ale ładnie się prezentowała. Do kuchni doskonałym wyborem bez wątpienia są kafelki, natomiast w przypadku salonu oraz jadalni najczęściej wybieraną podłogą są panele. Jak więc je połączyć, aby doskonale ze sobą współgrały?
Sposoby łączenia paneli z kafelkami
Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretne panele oraz płytki musimy również przemyśleć to, w jaki sposób je połączymy. Ważne jest, aby pamętać przy tym o zasadzie, że twardszy materiał, w tym wypadku płytki, powinno kłaść się najpierw. Przy łączeniu tych dwóch typów podłóg możemy wykorzystać jeden z kilku sposobów, dzięki którym cała podłoga będzie pięknie się prezentować.
Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby tego jak połączyć kafelki z panelami.
– Łączenie korkiem
Sposób ten polega na wciskanie w powstałe zagłębienie specjalnych listew z korka naturalnego lub uzupełnianie tej przestrzeni korkiem w płynie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do łączenia różnych typów podłóg ze względu na jego wysoką elastyczność, dzięki czemu nie powinno być problemów w przypadku na przykład zwiększenia temperatury lub wilgotności. To rozwiązanie dopasuje się bowiem do pracującej podłogi.
– Łączenie akrylem
Do wypełnienia szczelin między dwoma typami podłóg można również użyć akrylowego wypełniacza. Ten sposób zyskał ogrom zwolenników ze względu na dużą różnorodność dostępnych kolorów, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni odcień do wybranej podłogi. Niestety, rozwiązanie to ma również wadę w postaci wykruszania się tego elementu.
– Łączenie listwą
Udane połączenie paneli z kafelkami możemy uzyskać również przy pomocy listwy. Należy jednak zwrócić przy tym uwagę, aby była to tak zwana listwa połączeniowa, która stworzona została specjalnie do tego celu. Takie rozwiązanie cechuje się największą odpornością na korozję.
Najnowsze komentarze