Odpowiednio dobrany materac – najważniejszym elementem w Twoim łóżku

Organizm dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej i snu. Są to podstawowe potrzeby każdego człowieka, o które należy dbać. Najważniejszym elementem wpływającym na jakość snu jest wygodny materac. W jaki egzemplarz warto zainwestować, aby każdego dnia cieszyć się nieograniczonymi pokładami energii do działania?

Wygodny materac – jaki wkład wybrać?

Pierwsza kwestia nad jaką warto się zastanowić dotyczy wyboru wkładu. Wypełnienie ma ogromne znaczenie – wpływa nie tylko na wygodę i komfort, ale również na zdrowie kręgosłupa.

  • Wypełnienie piankowe – materace piankowe charakteryzują się przede wszystkim wysokim stopniem elastyczności punktowej i precyzją dopasowywania się do zmian pozycji ciała. Dobrze sprawdzają się w użytkowaniu przez dzieci, dorosłych i seniorów. Są bardzo uniwersalne.

  • Wypełnienie sprężynowe – ich charakterystyczną cechą jest efektywne amortyzowanie ruchów. Nowoczesne modele ze sprężynami kieszeniowymi są też elastyczne punktowo – podobnie jak modele piankowe.

  • Wypełnienie hybrydowe – łączy w sobie cechy modeli piankowych i sprężynowych. Warstwa piankowa odpowiada za elastyczność, a sprężynowa zapewnia należyty poziom amortyzacji.

Czy pokrowiec ma znaczenie?

Aby wybrany materac był praktyczny i funkcjonalny warto zwrócić uwagę na to, jaki posiada pokrowiec. Przede wszystkim powinien on być wyposażony w zamek rozdzielczy. Dzięki niemu można go łatwo zdjąć i wyprać. Ułatwia to utrzymanie optymalnego stopnia higieny.

Równie ważny jest materiał, z którego uszyto pokrowiec. Najczęściej jest to bawełna. W modelach naturalnych i ekologicznych można spotkać się z wykorzystaniem lnu. Są to tkaniny, które skutecznie odprowadzają wilgoć i zapewniają nieustanną wentylację. Ich zastosowanie eliminuje problem nadmiernego pocenia się podczas snu.

Dobrze dobrany materac – podstawowe korzyści

Dzięki spaniu na prawidłowo dobranym materacu można wiele zyskać. Przede wszystkim, gdy ciało otrzymuje należyte podparcie, skraca się czas potrzebny na zaśnięcie, a dodatkowo sen jest głębszy. Zminimalizowane jest też ryzyko pojawienia się bólu pleców. W przypadku dzieci, wygodny materac ogranicza prawdopodobieństwo wykształcenia się wad postawy. Podłoże do spania wysokiej jakości, które łatwo utrzymać w czystości, może też poprawić komfort życia alergików.

Materac to element wyposażenia każdego domu, na którym nie warto oszczędzać. W łóżku spędzamy aż ⅓ całego życia! Warto więc zainwestować w ten czas, aby uniknąć uciążliwych problemów zdrowotnych wynikających z zaniedbania wypoczynku.

Artykuł sponsorowany.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl