Kolory w aranżacji industrialnej: surowość w harmonii z wybranymi barwami

W aranżacji industrialnej kluczowe są surowe, metalowe i betonowe elementy. Jednakże dodanie kolorów do takiego wnętrza może skutecznie podkreślić jego wyjątkowość i oryginalność. Warto zatem poznać zasady, jakie należy przestrzegać, aby kolory w aranżacji industrialnej wprowadzały harmonię, a nie chaos.

1. Dobrej jakości farby i wykończenia

W przypadku aranżacji industrialnej, gdzie dominują betonowe oraz metalowe elementy, kolorystyka ma szczególne znaczenie. Wybierając kolor farby oraz sposób jej wykonania, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość produktów. Farby najwyższej jakości pozwalają na uzyskanie pięknych, intensywnych kolorów oraz trwałego i odpornego na uszkodzenia wykończenia.

2. Industrialne kolory

Artykułując kolory w aranżacji industrialnej warto przede wszystkim skupić się na odcieniach szarości, bieli i czerni. Są to kluczowe kolory, które idealnie oddają surową estetykę takiego wnętrza. Kolory te można wzbogacić o inne odcienie, takie jak czerwień, żółć, niebieski czy zielony, jednak warto pamiętać o tym, aby były one w stonowanej, industrialnej tonacji.

3. Harmonijna kolorystyka

Kolory dobierane w aranżacji industrialnej powinny wpadać w harmonię z materiałami, jakie w niej przeważają. Na przykład, jeśli w pomieszczeniu dominuje beton, warto zwrócić uwagę na dziesiątki odcieni szarości, aby uniknąć konfliktu barw. Nadmiar kolorów może bowiem łatwo zaburzyć surową, prostą kompozycję pomieszczenia.

4. Industrialna kolorowa aranżacja

Mimo iż aranżacja industrialna kojarzy się jednoznacznie z szarością, w dzisiejszych czasach coraz częstsze są pomieszania, które łączą w sobie prostotę i surowość industrialnego stylu z intensywnymi, industrialnymi kolorami. Nader modne są stylistyczne budynki, w których ostry, neonowy kolor rzuca się wocześnie w oczy, przykuwając uwagę i dodając przestrzeni niepowtarzalnej atmosfery.

5. Jakie kolory wybrać?

Wskaźnikiem wyboru odpowiednich kolorów są własne preferencje oraz styl, jaki realizujemy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dobrze dobrane kolory mogą podkreślić walory materiałów widocznych w pomieszczeniu, a także wprowadzić odpowiedni klimat i nastroj. Dobrym rozwiązaniem jest wybór jednego koloru jako bazy i dodanie do niego kilku akcentów w postaci innych odcieni. Takie połączenie skutecznie dodaje wnętrzu poczucia organizacji oraz harmonii.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl