Akcenty w stylu morskim: odświeżająca i relaksująca atmosfera w twoim domu

W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na aranżację swojego mieszkania, aby tworzyć w nim przyjemną i harmonijną atmosferę. Wybór stylu może okazać się trudny, jednak coraz większą popularnością cieszy się styl morski. W jaki sposób wprowadzić akcenty w tym stylu i stworzyć w swoim domu relaksujący klimat?

1. Kolorystyka

Podstawą stylu morskiego jest kolorystyka nawiązująca do morza i plaży. Warto zdecydować się na pastelowe odcienie niebieskiego, białe oraz beżowe lub szare. Można też wprowadzić akcenty w kolorze turkusu, koralu czy żółci słonecznej. Dobrze dobrane kolory wprowadzą w pomieszczeniu spokojną i odprężającą atmosferę.

2. Dodatki morskie

Wprowadzenie do pomieszczenia elementów związanych z morzem i plażą, to prosty sposób na stworzenie aranżacji w stylu morskim. Można wybrać dekoracje w postaci muszli, łódek, kotwic czy kamieni. Ciekawym pomysłem jest również użycie motywów ryb, a na plażowych fotografiach, widokach na morze czy osłonki na poduszki.

3. Tekstylia

Tekstylia są ważnym elementem w tworzeniu relaksującego klimatu w stylu morskim. Warto zdecydować się na materiały naturalne, takie jak bawełna, len czy juta. Połączenie ich z białą lub pastelową kolorystyką stworzy harmonijną i przyjemną atmosferę. Można także wybrać rybie wzory na poduszki, a na łóżku lub sofie postawić białą lub beżową narzutę.

4. Meble

Meble należy dobrać w sposób, który będzie odpowiadał charakterowi stylu morskiego. Dobrej jakości drewniane meble w jasnych lub białych kolorach z dodatkiem szarego lub niebieskiego sprawią, że pomieszczenie nabierze lekkości i przestrzenności. Warto także postawić na meble w stylu rustykalnym z dodatkiem plecionek czy wiklinowych elementów.

5. Oświetlenie

Oświetlenie jest ważnym elementem w tworzeniu przytulnej i relaksującej aranżacji w stylu morskim. Warto zainwestować w lampy o miękkim świetle, a na biurku czy stoliku nocnym postawić lampkę w kształcie ryby lub muszli. Można również wybrać lampy z abażurami przypominającymi piasek, wodę lub z maszynami burzącymi się fale.

Podsumowując, wprowadzenie akcentów w stylu morskim do swojego mieszkania to prosty i skuteczny sposób na stworzenie przyjemnej i odprężającej atmosfery. Warto dobrać do pomieszczenia odpowiednią kolorystykę, użyć dodatków związanych z morzem i plażą oraz postawić na naturalne materiały. Wybór odpowiednich mebli i oświetlenia pozwoli uzyskać harmonijną aranżację, w której każdy chętnie spędzi czas.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl