Chcesz mieć piękny gres podłogowy? Zatrudnij profesjonalistów

Marzysz o pięknej podłodze w nowoczesnym salonie? Ostatnio popularny stał się gres podłogowy. Kiedyś glazura była cechą charakterystyczną kuchni i łazienek, dziś płytki ceramiczne układa się zarówno na podłodze w innych pomieszczeniach, jak i na ścianach- jako element odbijający światło, podobnie jak lustro, nie tylko w łazience.

Usługi remontowo budowlane Warszawa- twój mozaikowy gres jest wizytówką domu
Podłoga na której umieszczane będą płytki musi być równa i czysta, dlatego pierwszym krokiem jest zawsze dokładne odkurzenie warstwy betonowej. Następnie fachowcy nakładają emulsję do gruntowania, a jeśli widoczne są nierówności stosują wylewkę samopoziomującą. Układając płytki przed klejeniem fachowcy zostawiają odpowiednie miejsce na fugi, które znajdą się pomiędzy płytkami. Nawet dla wprawnego fachowca wypłytkowanie i zafugowanie płytek to kilka godzin pracy. Nie musimy się ograniczać do białej fugi, możemy “zaszaleć” z kolorem. Możemy wybrać go kontrastowo lub jako dopełnienie, czyli identyczny lub zbliżony odcień do płytki ceramicznej. Sam gres także możemy łączyć kolorystycznie, tworząc na naszej podłodze piękną mozaikę. Gresy podłogowe mają różne desenie i wzory: mamy całkiem gładkie połyskujące jednokolorowe, a także takie które zbliżone są deseniem do faktury kamienia.

Nieważne jaki gres wybierzemy prezentuje się on pięknie na naszej podłodze, odbija światło i znajdujące się w około meble, dając wrażenie głębi. Gres podłogowy to niezwykle eleganckie rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, ale przy odpowiednim doborze płytek może pasować także do stylu retro. Największą zaletą gresu podłogowego jest to że świetnie utrzymuje ciepło, zwłaszcza przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Minusem może być konieczność częstego mycia, bo na gresie, jak to na płytkach widać każdy pyłek. Jego wykończenie i wytworny wygląd zrekompensuje nam jednak niedogodności związane z koniecznością częstej pielęgnacji. Do płytek gresowych stosowana jest technologia digital print, stąd mamy różne niepowtarzalne wzory na płytkach.

Nie warto samemu męczyć się z układaniem płytek, warto zlecić to doświadczonym glazurnikom, którzy położyli już niejeden gres i wykończyli wiele łazienek oraz kuchni w płytkach. Układanie glazury i inne usługi budowlane w Warszawie- wykończenia wnętrz zawsze według życzenia klienta.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl