Elementy dekoracyjne na elewacji

Sztukateria elewacyjna to doskonałej jakości elementy dekoracyjne, które umieścić można zarówno na elewacji jak również wewnątrz domu. Zwiększa jego atrakcyjność wizualną pomieszczeń oraz budynku, dodając mu wysublimowanego charakteru.

Skuteczne maskowanie karniszy

Maskownice karniszy zmieniają wygląd wnętrza, dodając mu elegancji i klasy. Listwy maskujące charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Co więcej w połączeniu z szyną sufitową tworzą doskonałą kompozycję elementów, które wyglądają perfekcyjnie zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak również klasycznych. Dzięki dużemu wyborowi na rynku każdy klient może wybrać dowolne elementy dekoracyjne, które pozwolą odmienić charakter jego mieszkania, wprowadzając oryginalny styl. Sztukateria dekoracyjna jest dopełnieniem pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. Doskonale sprawdzają się także gzymsy nadokienne. Niezwykle atrakcyjnie wyglądają również listwy z oświetleniem, które wprowadzają do wnętrza dodatkowe źródło światła. Wówczas wnętrze staje się przytulne oraz z ciepłe. Jest to najczęściej rozwiązanie, w której stosuje się w nowoczesnych mieszkaniach. Natomiast listwy przyokienne idealnie podkreślają wnękę okienną, a także optycznie powiększają okno.

Nowoczesne rozwiązania na elewacji

Sztukateria elewacyjna obejmuje elementy styropianowe, drewniane oraz gipsowe. Bardzo popularne są obecnie gzymsy styropianowe, które pełnią funkcję dekoracyjną. Pozwalają kształtować budynek od zewnątrz. Gzymsy dekoracyjne dostępne są w różnych postaciach. Obecnie mamy do czynienia z powrotem do epoki dekoracyjnych i pięknych domów. Dlatego zdobienia elewacji stają się coraz bardziej popularne. Dotyczą nie tylko zabytkowych kamienic, lecz również nowoczesnych domów jednorodzinnych. Tym samym minimalistyczny oraz w postmodernistyczne formy stają się coraz mniej popularne. Hitem architektonicznym jest umieszczanie w projektach domów gzymsów styropianowych. W dawnych czasach były to elementy bardzo wymyślne oraz dekoracyjne. Natomiast obecnie wykonywane są w prostych formach, aby charakteryzować się funkcjonalnością oraz prostą obsługą. Gzyms może być umieszczony zarówno pod parapetem, dookoła drzwi, nad oknem lub wokół budynku. Umieszczając go pod parapetem można chronić elewację przed intensywnie ściekające wodą. Jednocześnie tworzy się w ten sposób bardzo atrakcyjną ozdobę budynku. Natomiast stosujących gzyms nad oknem lub drzwiami można uzupełnić opaskę wokółokienną oraz podnieść atrakcyjność wizualną całości.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl