Zalety żarówek ledowych

Technologia ledowa wyróżnia się oszczędnością energii. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, światła LED pobierają znacznie mniej prądu.
Nasze portfele szybko to odczują. Przed tobą żarówka ledowa wikipedia.

Jak działają żarówki ledowe?

Dioda eletroeluminesecyjna jest źródłem światła w lampach led. Składa się z niebieskiej diody i luminoforu. Niebieska dioda emituje światło o długości fali 450 nm. Z kolei niebieskie światło pobudza luminofor.

Zalety i wady technologii ledowych

Światło LED daje gwarancję pracy 30 000 godzin. Okres gwarancyjny wynosi od 2 do 3 lat. ponadto ceny żarówek LED są bardzo przystępne dla przeciętnego człowieka, a pozwalają zaoszczędzić sporo energii. Szybko zauważymy, że dioda LED jest bardzo energooszczędnym źródłem światła. Aby tradycyjna żarówka mogła pracować pełną mocą musi minąć dłuższa chwila. Przy rozwiązaniu typu ledowego, zapominamy o tej sprawie. Pełna moc osiągnięta zostaje od razu po starcie żarówki ledowej czy też innego źródła światła. Ponadto podczas produkcji żarówek i diod w technologii led nie używa się rtęci oraz innych metali niebezpiecznych. Wszystkie są w pełni ekologiczne. Warto je rozważyć.
Wszystkie rozwiązania ledowe są w pełni ekologiczne. Warto również wspomnieć o samej pracy widzialnej źródła LED. Czyż stosując zwykłą żarówkę energooszczędną nie denerwował Cię aspekt jej długiego „startu” ? Na pewno? Nigdy?

Kolorowe led

Lampy ledowe mogą mieć różne kolor i to bez konieczności wykorzystywania kolorowych filtrów, które w znaczący sposób wpływają na efektywność energetyczną takiego oświetlenia. Barwa wytwarzanego światła zależy od składu chemicznego (sposobu domieszkowania) materiału, z którego składa się półprzewodnik. Przykładowo użyty w produkcji arsenek glinowo-galowy emituje światło barwy czerwonej, natomiast fosforek glinowo-galowy emituje światło o zielonej barwie.
Pozwala to eksperymentować z kolorami i tworzyć niezwykły nastrój za pomocą świateł. Przydaje się to w biznesie rozrywkowym.

smartfona a telefon

 

Author: doskonale-wnetrza.com.pl