Kolorowe podłogi i dywany: efektowne elementy wykończeniowe w wnętrzach

Kolorowe podłogi i dywany: efektowne elementy wykończeniowe w wnętrzach

Od lat dominującym wyborem w kwestii podłóg i dywanów były odcienie szarości i beżu. Jednak w ostatnim czasie zauważamy wzrost zainteresowania kolorowymi elementami wykończeniowymi we wnętrzach. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu trendowi!

Kolorowa podłoga – jak do tego podejść?

Wybierając kolorową podłogę, warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że intensywny kolor może przytłaczać. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na jasne, pastelowe odcienie. Ponadto, warto wybierać wersje matowe zamiast błyszczących, co sprawi że pomieszczenie nie straci na estetyce.

Kolorowe dywany – jak je wykorzystać?

Kolorowy dywan to doskonały sposób na szybkie i tanie odświeżenie każdego pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć, jak dopasować go do reszty aranżacji. Najlepiej zdecydować się na jednolity, gładki dywan, który wkomponuje się w całość pomieszczenia, a nie przyciągnie na siebie zbyt dużej uwagi. W przypadku wnętrz w stonowanej kolorystyce warto zdecydować się na dywan w mocnym, żywym kolorze, który dodatkowo podkreśli te elementy wyposażenia, które chcemy podkreślić.

Kolorowe elementy a styl wnętrzarski

W przypadku kolorowych elementów wyposażenia, warto pamiętać o tym, że kolor nie zawsze wpisuje się w wybrany styl. Dlatego tak ważne jest dopasowanie koloru do reszty wystroju. Jeśli nasze wnętrze jest w stylu skandynawskim, warto zdecydować się na kolorystykę opartą na bieli i pastelach. Natomiast w przypadku stylu glamour warto postawić na złote i srebrne dodatki, które zapewnią odpowiednie podkreślenie kolorowego elementu wyposażenia.

Kolorowe podłogi i dywany – gdzie je zastosować?

Kolorowe podłogi i dywany sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Niestety, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku ciemnych kolorów może nam się szybko znudzić. Najlepiej, aby kolorowy element wyposażenia był dodatkiem, który podkreśli charakter pomieszczenia. W przypadku sypialni zdecydujmy się na dywan w żywym kolorze, który wprowadzi do wnętrza energię i dobry nastrój. Natomiast w salonie warto postawić na kolorową podłogę, aby ożywić stonowaną kolorystykę.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl