Meble industrialne: surowość i nowoczesność w nowoczesnej aranżacji

Meble industrialne: surowość i nowoczesność w nowoczesnej aranżacji

Współczesne wnętrza to przede wszystkim minimalizm i prostota. Mode na meble industrialne wpisuje się w tę koncepcję. Z jednej strony są proste i surowe, a z drugiej – bardzo nowoczesne i designerskie. Styl industrialny zagościł już w wielu wnętrzach, zarówno mieszkaniowych jak i biurowych.

Surowość i dbałość o szczegóły

Meble industrialne charakteryzują się przede wszystkim surowością i prostością. Stosuje się tam metal i drewno – surowe, nieobrobione, zazwyczaj pozostawione w stanie naturalnym. Stawia się na surowość i niesztampowość.

Zalety mebli industrialnych

Meble industrialne to nie tylko estetyka i wygląd, ale również wiele praktycznych zalet. Wszystkie meble wykonywane są ze szlachetnych, najczęściej naturalnych materiałów, co oznacza, że będą one odporne na zniszczenia i trudno je będzie zniszczyć. Meble takie są w pełni praktyczne i funkcjonalne, a także odporne na użytkowanie przez długi czas.

Artyzm i oryginalność

Meble industrialne to nie tylko meble, to również artyzm i oryginalność. Zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, typowych mebli, a zarazem są nowatorskie i bardzo nowoczesne. Chodzi głównie o kreatywność projektanta, który potrafi stworzyć rzeczywistą sztukę, wykorzystując do tego wyjątkowe materiały.

Przykłady mebli industrialnych

Meble industrialne to między innymi bardzo modne ostatnio regały i półki wykonane z metalu i drewna, stoły i krzesła o prostej formie, które wpisują się w nowoczesne trendy. Bardzo modne stały się także lampy sufitowe industrialne, które dają dużo światła i przy okazji wprowadzają niepowtarzalny nastrój.

Odpowiednie dodatki

Kiedy już mamy w swoim wnętrzu meble w stylu industrialnym, warto zadbać o odpowiednie dodatki, które wpasują się w ten styl. Można to zrobić poprzez dodanie do ikra w stylu industrialnym roślin, kwiatów lub innych ozdób. Drewniane skrzynki, metalowe puszki lub staromodne lampy naftowe to dodatki, które z pewnością staną się doskonałym uzupełnieniem wnętrza w stylu industrialnym.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl