Pomysły na separację przestrzeni w małym mieszkaniu: funkcjonalne podziały i ekrany

W małym mieszkaniu często mamy do czynienia z jednym pomieszczeniem, pełniącym funkcję sypialni, kuchni i salonu jednocześnie. Jednym ze sposobów na rozdzielenie tych stref jest wykorzystanie funkcjonalnych podziałów i ekranów.

1. Kuchnia
W przypadku kuchni warto rozważyć zastosowanie wyspy lub półwyspu, które będą pełniły funkcję podziału między kuchnią a salonem. Wyspa może być też miejscem do spożywania posiłków i spotkań z przyjaciółmi. Innym sposobem jest zastosowanie szafek wysokich, które odgradzą kuchnię od pozostałej części mieszkania.

2. Sypialnia
W przypadku sypialni dobrym rozwiązaniem może być wydzielenie przestrzeni za pomocą parawanów lub ekrany. W ten sposób stworzymy osobną strefę do snu, oddzieloną od reszty mieszkania. Warto też wykorzystać łóżko z wbudowanymi szafkami i półkami, które pomogą nam w organizacji przestrzeni.

3. Salon
Salon to część mieszkania, w której spędzamy najwięcej czasu. Warto tutaj wykorzystać funkcjonalne półki i regały, które pomogą nam w przechowywaniu książek, gier i innych akcesoriów. Innym sposobem jest zastosowanie mebli modułowych, które można swobodnie przemieszczać i dowolnie ustawiać.

4. Półki i regały
Kolejnym przydatnym elementem w separacji przestrzeni są półki i regały. Mogą one pełnić funkcję podziału między kuchnią a salonem lub oddzielać strefę wypoczynkową od sypialni. Półki i regały mogą też być ozdobą naszego mieszkania, jeśli umieścimy na nich rośliny lub ozdoby.

5. Roleta, kurtyna i parawan
Jeśli nie chcemy stosować ciężkich elementów, takich jak meble czy regały, możemy zastosować lekkie rolety, kurtyny lub parawany, które pozwolą nam na oddzielenie poszczególnych stref. Rolety można umieścić na ścianach lub sufitach, a kurtyny i parawany mogą być przenośne i łatwo dostępne w sklepach z wystrojem wnętrz.

Wnętrze małego mieszkania można podzielić i oddzielić na kilka stref, co pozwoli nam na swobodne korzystanie z przestrzeni i zapewni większą prywatność. Wykorzystajmy funkcjonalne podziały i ekran separujący i cieszmy się mieszkaniem dopasowanym do naszych potrzeb.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl