Żyrandol nad stołem w jadalni czyli czym się kierować przy wyborze oświetlenia w jadalni?

Spożywanie posiłków powinno być przyjemnością nie tylko dzięki spędzaniu tego czasu z najbliższymi osobami, ale również dzięki pięknemu wystrojowi wnętrza. To często właśnie on odpowiada za nasze samopoczucie, co bezpośrednio przekłada się również na relacje z innymi. Z tego względu niezwykle istotne jest dokładne przemyślenie tego, w jaki sposób ma wyglądać jadalnia. Bez wątpienia jest to miejsce, które jest sercem domu. Ważne jest jednak, aby zastanowić się nie tylko nad meblami oraz dekoracjami, ale również nad doborem odpowiedniego oświetlenia.

Kształt stołu, a odpowiednie oświetlenie

Chociaż wszyscy to wiemy to stosunkowo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie oświetlenie buduje odpowiedni nastrój. W zależności od tego, czy światło jest ciepłe czy zimne, inaczej się czujemy. Równie istotną kwestią jest jego ulokowanie, zwłaszcza w jadalni. Lampy powinny dobrze oświetlać to pomieszczenie, a przede wszystkim stół. To właśnie to miejsce jest głównym miejscem spotkań rodziny oraz znajomych, w związku z czym oświetlenie powinno znaleźć się dokładnie nad nim.

Żyrandol nad stołem w jadalni

Jak jednak dobrać żyrandol nad stołem w jadalni, aby doskonale oświetlał to miejsce? Przede wszystkim należy kierować się przy tym kształtem oraz rozmiarem tego mebla. W przypadku stołów o okrągłym kształcie doskonale sprawdzi się jeden żyrandol umieszczony nad jego środkiem. Dzięki temu pomieszczenie będzie spójne, a światło doskonale rozejdzie się, obejmując cały stół. Inaczej jednak jest w przypadku stołów prostokątnych. Umieszczenie nad nim jednego żyrandola skutkować będzie nierównomiernym rozłożeniem światła, co nie będzie wyglądać dobrze. Powinien być on bowiem oświetlony w całości. W związku z tym w takim przypadku należy zastosować kilka lamp, rozmieszczonych w równych odstępach. Warto w tym przypadku poeksperymentować z ich wysokością. Ciekawy efekt możemy uzyskać dzięki zastosowaniu różnych wysokości bądź odcieni. Warto również pamiętać o tym, że w tym przypadku nie musi być to oświetlenie typowo punktowe. Dobrze dobrane do wystroju żyrandole również będą prezentować się idealnie.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl