Co lepiej kupić – dom pod miastem czy mieszkanie w centrum?

Snujesz plany o przeprowadzce? Z pewnością w Twojej głowie pojawia się wiele pytań. Zapewne duża część z nich koncentruje się na kwestii tego, gdzie kupić nowe lokum. Czy lepsze byłoby kupno nieruchomości na rynku pierwotnym czy wtórnym? Bez uwzględnienia indywidualnej sytuacji kupującego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Faktem jednak jest, że inwestorzy chętniej inwestują w nieruchomości na rynku pierwotnym. Można tym się sugerować przy podejmowaniu decyzji. To jednak nie koniec problemów.

Kolejną sprawą, która może rodzić dylemat, jest kwestia tego, czy zdecydować się na kupno domu czy mieszkania. Jak wiele rzeczy w życiu, każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. W artykule rozważymy argumenty za i przeciw przemawiające za kupnem domów i mieszkań. Czytaj dalej!

Dom jednorodzinny

Posiadanie własnego domu jest bez wątpienia jednym z największych marzeń współczesnego człowieka. Wiele osób widzi takie rozwiązanie jako prawdziwy wyraz spokoju i kwintesencję życiowej niezależności. Własny dom jest równoznaczny z posiadaniem określonej przestrzeni wyłącznie do własnej dyspozycji, co zwalnia z konieczności zmagania się z uciążliwymi sąsiadami.

Kłopotem, jaki może powstać, gdy zdecydujemy się na zamieszkanie w domu, jest lokalizacja. Domy raczej nie powstają w centrach miast, lecz na jego obrzeżach. Z tego względu osoby, które pracują w samym sercu miasta mogą mieć problem z dojazdem. Względny spokój na co dzień okupiony jest wówczas obowiązkiem spędzania długich godzin w samochodzie by zaspokoić podstawowe obowiązki zawodowe i potrzeby.

Przywiązanie dużej części ludzi do domów ma także swój wymiar urbanistyczny. Powstawanie dużej ilości domów w terenach podmiejskich prowadzi do suburbanizacji, a niekontrolowane budownictwo przyczynia się do powstawania chaosu przestrzennego.

Mieszkanie – hit czy kit?

Na problem ten nie naraża nas kupno mieszkania. Powoli standardem staje się, że deweloperzy w Warszawie starają się tworzyć projekty, które wspierają zrównoważony rozwój miasta i przyczyniają się do powstawania bardziej harmonijnej przestrzeni. Apartamenty w Warszawie powstają w sposób niezwykle przemyślany, co czyni rynek pierwotny w Warszawie bardzo atrakcyjnym obszarem inwestycyjnym.

Kwestie związane z miastotwórstwem to nie jedyna zaleta nowych mieszkań w Warszawie. Apartamenty w Warszawie to także olbrzymi komfort dla mieszkańców. Kupując mieszkanie w dobrej dzielnicy stolicy żegnamy się na zawsze z trudnościami, które powstają w ramach mieszkania w domu pod miastem. Wybór nowoczesnego apartamentu to nie tylko wysoka jakość wykończenia zgodna z najnowszymi standardami architektonicznymi, ale też łatwy dojazd do najważniejszych miejsc na mapie Warszawy. Wybierając mieszkanie, nie musimy iść na żadne ustępstwa w kwestiach swojego stylu życia.

Częstym argumentem osób preferujących kupno domu jest możliwość posiadania własnego ogródka. Posiadanie domu nie jest już jednak jedyną opcją, która to umożliwia! Coraz częściej powstają także mieszkania z ogródkiem, które pozwalają się cieszyć odrobiną własnej zieleni nawet w centrum miasta.

Podsumowanie

Jak to mówią – tam dom Twój, gdzie serce swoje. Z pewnością jest w tym powiedzeniu dużo prawdy, jednak podejmując decyzję o tym, gdzie się przeprowadzamy, warto kierować się bardziej rzeczowymi racjami. Współczesny styl życia przemawia za tym, że bardziej przystosowane do potrzeb “przeciętnego Kowalskiego” są raczej mieszkania.

Nowo powstające inwestycje mieszkaniowe w atrakcyjnych dzielnicach Warszawy to nie tylko komfortowe warunki dla lokatorów, ale też łatwy dojazd do pracy komunikacją miejską i dostęp do różnych udogodnień w postaci parkingów. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe – mieszkania są zazwyczaj tańsze niż domy jednorodzinne. Warto z dużą uwagą obserwować trendy na rynku nieruchomości, by móc w sposób kompetentny wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl