Mieszkanie w niebanalnym stylu

Istnieją różne, zupełnie odmienne style oraz przejściowe trendy, dzięki którym można zaaranżować ciekawie pokój, pomieszczenie, czy cały dom. Wybór jest bardzo szeroki. Ważne! Całość powinna pasować do usposobienia mieszkańców, czy osób, które będą tam przebywać.
Jednym z niezwykle ciekawych propozycji jest styl farmerski w domu. To pomysłowe rozwiązanie powinno przypaść do gustu tym, którzy zamiast nowoczesnych, industrialnych i geometrycznych kształtów, wolą swojskość, naturalność i przytulność. Jak zatem zaprowadzić rewolucję w iście amerykańskim stylu? Podpowiadamy!

Główne zasady farmhouse

Styl farmerski w domu wbrew pozorom, jest bardzo łatwy do uzyskania. Wystarczy tylko podążać umiejętnie za kilkoma wskazówkami. Co ciekawe, nie trzeba przy tym wydawać bardzo dużo pieniędzy, bowiem im dodatki starsze wiekiem, tym większy i lepszy efekt uzyskamy! W co zatem zainwestować?!

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno…

Nie ma farmhouse bez drewna i bieli. Wystarczy sufity i ściany pomalować jednolitą farbą. Natomiast jeśli chodzi o meble, zdecydowanie warto poszukać tych drewnianych. Nie ma tu jednak miejsca na lakier i mnóstwo zdobień. Im prościej, tym lepiej. Sprawdzą się stare drzwi wejściowe od stodoły, fragmenty wiekowych ławek, skrzynie na ubrania, deski z odzysku. Nawet drewno z korą się nada do ciekawej aranżacji. Można je wykorzystać jako półki, drzwi wejściowe, blat kuchenny, czy podkładki. Jeśli dysponujemy dużym nakładem finansowym, warto zainwestować w drewniane belki na suficie oraz ciepłą, naturalną podłogę.

Wyprzedaże garażowe, targi staroci, czy zapomniane skarby na babcinym strychu

W przeciwieństwie do innych trendów modowych, styl farmerski w domu wymaga nieco więcej sprytu i pomysłowości. tutaj liczą się tak naprawdę detale i to najlepiej te z duszą. Gdzie ich jednak poszukiwać?! Wszędzie, gdzie się da! Zatem odwiedzajmy zapomniane strychy, czy targi staroci, a na pewno zauważymy coś, co się przyda do naszego domku. A co powinno nam, przysłowiowo, wpaść w oko?
Przede wszystkim poszukujmy elementów drewnianych. Mogą to być zarówno meble, jak i dodatki. Sprawdzą się także wyroby z wikliny- plecione kosze, nawet nieco podniszczone, bujany fotel. Sprawdzą się także podwieszane doniczki na plecionkach, czy tkane wycieraczki.
Drugim, niezwykle istotnym elementem, są metalowe elementy. Na przykład fragmenty starych maszyn rolniczych, lampy naftowe, starodawne żarówki. Ponadto cynkowe wiadra, konewki, czy misy.

 

Author: doskonale-wnetrza.com.pl