Kolorowe wzory i motywy: jak wprowadzić energię i charakter do przestrzeni

Wprowadzając kolorowe wzory i motywy do wnętrza, można w prosty sposób ożywić przestrzeń i dodać jej energii oraz charakteru. Warto w tym celu wykorzystać kilka prostych trików, które pozwolą nam stworzyć oryginalną aranżację – jedną, której nikt inny nie będzie miał.

1. Wybierz swój ulubiony motyw
Przed rozpoczęciem aranżacji musisz wybrać motyw, który będzie najlepiej reprezentował Twoją osobowość. Możesz zdecydować się na geometryczne kształty, kwiaty, kropki, paski, motyw zwierzęcy, abstrakcyjne wzory i wiele innych. Ważne, aby pamiętać o tym, że widocznych elementów nie powinno być za wiele – zbyt wiele wzorów na ścianie czy podłodze może działać przytłaczająco.

2. Wykorzystaj tapety i farby
Tapety to idealny wybór dla osób, które chcą szybko i łatwo wprowadzić do wnętrza ciekawy wzór. W dzisiejszych czasach dostępne są w bardzo dużej liczbie, dzięki czemu można wybrać coś, co będzie naprawdę oryginalne i wyróżni naszą przestrzeń. Farby to także dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nasz ulubiony wzór składa się z kilku kolorów. Wówczas nie musimy szukać tapety, która spełni nasze oczekiwania, a możemy sami pomalować ścianę.

3. Wzorzyste dodatki
Wzory i motywy można wprowadzić także za pomocą dodatków. Jeśli nie chcesz decydować się na trwałą zmianę w aranżacji, a jedynie chcesz wprowadzić odrobinę energii, możesz zdecydować się na poduszki, firanki, zasłony, obrusy czy pledy z ciekawym wzorem. Takie dodatki nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie wprowadzają do wnętrza oryginalną nutę.

4. Wzory na podłogach
Podłogi to kolejne miejsce, w którym możemy wprowadzić nasz ulubiony motyw. Warto zastanowić się nad wyborem dywanu, którego wzór będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Można także pokusić się o ciekawą mozaikę na podłodze – w tym przypadku najlepiej jest zastosować cegiełki lub płytki w odcieniach pasujących do naszego ulubionego motywu.

5. Kombinuj kolory i wzory
Oczywiście, wprowadzając do wnętrza sporo wzorów, trzeba uważać, by nie było zbyt chaotycznie, a kolorystyka idealnie do siebie pasowała. Warto zadbać o to, by kolory wzoru powtarzały się także w innych elementach wnętrza, np. poduszkach, firankach czy podłodze. W ten sposób nasza aranżacja będzie kompletna i spójna, a motywy i wzory będą cieszyć oko każdego, kto wejdzie do naszego domu czy mieszkania.

Podsumowując, kolorowe wzory i motywy to wspaniały sposób na to, by wprowadzić energię i charakter do przestrzeni. Warto pamiętać o umiarze i, przede wszystkim, o tym, że aranżacja zawsze powinna być wyrazem osobowości jej właścicieli.

Author: doskonale-wnetrza.com.pl